!!!Azami Öğrenim sürelerini dolduran öğrencilerinin dikkatine!!!

AZAMİ ÖĞRENİM SÜRELERİNİ DOLDURAN 2015 GİRİŞLİ ( Kayıt Donduranlar Hariç ) ÖĞRENCİLERE VERİLECEK 2 EK SINAV HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU….!

 

Yüksekokulumuz ekte programlar bazında durumları belirtilen azami öğrenim sürelerini dolduran öğrencilere 2 ek sınav hakkı verilmiştir. Ek sınav hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler öncelikle ders durumlarını inceleyip, (Yaz Okulundan Ders Alan Öğrencilerin aldıkları derslerden Başarılı olmaları durumunda dersleri listelerden düşülecektir ve durumları tekrar değerlendirilecektir.) dilekçe ile Yüksekokulumuza 05.09.2019 tarihine kadar müracaat etmeleri gerekmektedir.

BU İLAN İLGİLİ ÖĞRENCİLERE TEBLİĞ NİTELİĞİNDE OLUP, AYRICA YAZILI TEBLİĞ YAPILMAYACAKTIR.

AÇIKLAMALAR:

1-      Ek sınavlardan YARARLANMAYAN devamsızlıktan kaldığı, kestiği ve başarısız olduğu ders sayısı  6 ve üzeri olan öğrencilerin ( Staj Dahil ) kayıtları silinecektir.

2-      Ek sınavlardan YARARLANMAYAN devamsızlıktan kaldığı, kestiği ve başarısız olduğu ders sayısı  5 ve altında olan öğrencilerin ( Staj Dahil )  4 yarıyıl hak verilecektir.

3-      Ek sınavlardan YARARLANAN ve bu sınavlar sonunda devamsızlıktan kaldığı, kestiği ve başarısız olduğu ders sayısı ( Staj dahil ) 5 ve altında olan öğrencilere, 3 yarıyıl hak verilecektir.

4-      Ek sınavlardan YARARLANAN ve bu sınavlar sonunda devamsızlıktan kaldığı, kestiği ve başarısız olduğu ders sayısı ( Staj dahil ) 6 ve üzeri olan öğrencilerin kayıtları silinecektir.

 

Ek:

  1. Program Bazında Öğrenci Ders Durumunu Gösteren Tablo ( Tıklayınız. )
  2. Sınav Programı ( Tıklayınız. )
  3. Dilekçe Örneği ( Tıklayınız. )

 

 

DİLEKÇELER, ASILLARI GETİRİLMEK KAYDIYLA havsameslek@trakya.edu.tr ADRESİNE MAİL OLARAK GÖNDERİLEBİLİR.

İLAN EDİLEN ÖĞRENCİ DERS DURUMLARINDA SONRADAN, EKSİKLİK, FAZLALIK DERSLERİN  TESPİT EDİLMESİ DURUMUNDA, AYRICA BU DERSLERLE İLGİLİ DÜZELTME İŞLEMİ YAPILIP, SINAV HAKKI VERİLECEKTİR. ÖĞRENCİLERİN DURUMLARINI İNCELEYİP, DİLEKÇELERİNİ VERMELERİ ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR.

Bu içerik 20.08.2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 1813 kez okundu.